969M101-30-1
DigiKey Part Number
CI30B-1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
969M101-30-1
Description
HOOK-UP 30AWG 10KV CLEAR
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 AWG Hook-Up Wire Clear 10kV 1000.0' (304.8m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.210" (5.33mm)
Packaging
Bulk
Length
1000.0' (304.8m)
Part Status
Active
Voltage
10kV
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C