FC75-01-CA003
DigiKey Part Number
CI1029-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FC75-01-CA003
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Cicoil
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Overall Impedance
75 Ohms
Style
SMA to SMA
Color
Clear
1st Connector
SMA Plug
Features
Shielded
1st Contact Gender
Male
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C