DCCM25PBSPN
DigiKey Part Number
116-1298-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DCCM25PBSPN
Description
CONN MICRO-D PLG 25POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
DCCM25PBSPN Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Rows
2
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C