DCCM51PSBN-X2S
DigiKey Part Number
116-DCCM51PSBN-X2S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DCCM51PSBN-X2S
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Category
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Mfr
Termination
Solder Cup
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C