DCCM51SCBRPN-X2S
DigiKey Part Number
116-DCCM51SCBRPN-X2S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DCCM51SCBRPN-X2S
Description
CONN MICRO-D RCPT 51POS R/A SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DCCM51SCBRPN-X2S Models
Category
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock
Mfr
Termination
Solder
Packaging
Box
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
3A
Number of Rows
5
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C