302-28-26-GR-0100F
DigiKey Part Number
CN221GR-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
302-28-26-GR-0100F
Description
CBL RIBN 26COND 0.05 GRAY 100'
Detailed Description
Flat Ribbon Cable Gray 26 Conductors 0.050" (1.27mm) Flat Cable 100.0' (30.48m)
Category
Jacket Color
Mfr
Ribbon Thickness
0.035" (0.89mm)
Packaging
Bulk
Ribbon Width
1.300" (33.02mm)
Voltage
300 V
Number of Conductors
26
Operating Temperature
105°C
Length
100.0' (30.48m)
Wire Gauge
28 AWG
Insulation Resistance
100MOhms
Conductor Strand
7 Strands / 36 AWG