CSAB1265A-470M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSAB1265A-470M |
Description | FIXED IND 47UH 5.3A 68 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µH Shielded Molded Inductor 5.3 A 68mOhm Max 2-SMD Molded Inductors, Molding Power Choke |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSAB1265A-470M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 68mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Features Molded Inductors, Molding Power Choke |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 2-SMD |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 1265 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.543" L x 0.504" W (13.80mm x 12.80mm) |
Current - Saturation (Isat) 7.5A | Height - Seated (Max) 0.248" (6.30mm) |