CDBHA30100LR-HF
DigiKey Part Number
641-CDBHA30100LR-HFTR-ND - Tape & Reel (TR)
641-CDBHA30100LR-HFCT-ND - Cut Tape (CT)
641-CDBHA30100LR-HFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDBHA30100LR-HF
Description
DIODE SCHOTTKY 100V 30A TO-277B
Detailed Description
Diode 100 V 30A Surface Mount TO-277B
Category
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 µA @ 100 V
Digi-Reel®
Capacitance @ Vr, F
1200pF @ 4V, 1MHz
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Supplier Device Package
TO-277B
Current - Average Rectified (Io)
30A
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
770 mV @ 30 A