CZRU52C3V9-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Comchip Technology
In Stock: 8 884
Datasheet
Parametric Equivalent
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Zener Diode 3.9 V 150 mW ±5% Surface Mount 0603/SOD-523F
CZRU52C3V9-HF
DigiKey Part Number
CZRU52C3V9-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRU52C3V9-HF
Description
DIODE ZENER 3.9V 150MW SOD523F
Detailed Description
EDA/CAD Models
CZRU52C3V9-HF Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%