TV02W480-G
DigiKey Part Number
641-1985-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1985-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1985-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TV02W480-G
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SOD123
Detailed Description
77.4V Clamp 2.58A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123
EDA/CAD Models
TV02W480-G Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.58A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V