DCT-15MMA-KIT
DCT-15MMA-KIT
DCT-15MMA-KIT
DigiKey Part Number
4771-DCT-15MMA-KIT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DCT-15MMA-KIT
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Rows
2
Current Rating (Amps)
3A
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Wire Gauge
22 AWG