DCT-37FMD-KIT
DCT-37FMD-KIT
DCT-37FMD-KIT
DigiKey Part Number
4771-DCT-37FMD-KIT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DCT-37FMD-KIT
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS CRIMP
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Packaging
Retail Package
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Number of Rows
2
Current Rating (Amps)
3A
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Wire Gauge
22 AWG