DCT-50MM-KIT
DCT-50MM-KIT
DCT-50MM-KIT
DigiKey Part Number
5412-DCT-50MM-KIT-ND
Manufacturer
CompuCablePlusUSA
Manufacturer Product Number
DCT-50MM-KIT
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS CRIMP
Manufacturer Standard Lead Time
1 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Packaging
Bag
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Rows
3
Current Rating (Amps)
3A
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Wire Gauge
22 AWG