USBC-FS-RS232-100-DB9
DigiKey Part Number
3477-USBC-FS-RS232-100-DB9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
USBC-FS-RS232-100-DB9
Description
USB TO RS232 100MM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB to RS232 Cable 0.33' (100.00mm) Unshielded
Category
Convert From (Adapter End)
USB-C (USB TYPE-C), Plug
Mfr
Convert To (Adapter End)
D-Sub, 9 Pin Male
Packaging
Bag
Length
0.33' (100.00mm)