CCHD-575-50-100.000
DigiKey Part Number
744-1454-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCHD-575-50-100.000
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CCHD-575-50-100.000 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
25mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.295" L x 0.200" W (7.50mm x 5.08mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)