CHPFL-0045-BNC | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 744-1741-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CHPFL-0045-BNC |
Description | RF FILTER HIGH PASS 45MHZ INLINE |
Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 45MHz Center Frequency High Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth Inline, BNC Connection, F and M |
Datasheet | Datasheet |
Category | Frequency 45MHz Center |
Manufacturer Crystek Corporation | Filter Type High Pass |
Series | Mounting Type Free Hanging (In-Line) |
Packaging Bulk | Package / Case Inline, BNC Connection, F and M |
Part Status Active | Size / Dimension 0.550" Dia x 2.590" L (13.97mm x 65.79mm) |