CB3LV-3I-156M250000
DigiKey Part Number
110-CB3LV-3I-156M250000TR-ND - Tape & Reel (TR)
110-CB3LV-3I-156M250000CT-ND - Cut Tape (CT)
110-CB3LV-3I-156M250000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CB3LV-3I-156M250000
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ HCMOS
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CB3LV-3I-156M250000 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
60mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)