CM6149R-683
DigiKey Part Number
197-CM6149R-683TR-ND - Tape & Reel (TR)
197-CM6149R-683CT-ND - Cut Tape (CT)
197-CM6149R-683DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM6149R-683
Description
CMC 68UH 2A 2LN SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 2A DCR 20mOhm
Category
Current Rating (Max)
2A
Manufacturer
Delevan
DC Resistance (DCR) (Max)
20mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
0.285" L x 0.285" W (7.24mm x 7.24mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.210" (5.33mm)
Inductance @ Frequency
68 µH @ 10 kHz