CM6149R-683 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CM6149R-683 |
Description | CMC 68UH 2A 2LN SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 68 µH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 2A DCR 20mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 2A |
Manufacturer Delevan | DC Resistance (DCR) (Max) 20mOhm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Size / Dimension 0.285" L x 0.285" W (7.24mm x 7.24mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.210" (5.33mm) |
Inductance @ Frequency 68 µH @ 10 kHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |