30DPGS5C
DigiKey Part Number
1144-1050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30DPGS5C
Description
LINE FILTER 115V/250VAC 30A CHAS
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 30 A 115V, 250V 50/60Hz Two Stage Threaded Post (8-32)
Category
Current
30 A
Manufacturer
Delta Electronics
Frequency - Operating
50/60Hz
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Bulk
Approval Agency
CSA, UR, VDE
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Filter Type
Single Phase
Termination Style
Threaded Post (8-32)
Configuration
Two Stage
Inductance
600µH
Voltage - Rated AC
115V, 250V