ADT-150A24AA H-A
DigiKey Part Number
1145-ADT-150A24AAH-A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADT-150A24AA H-A
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 150W
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24V 150 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
Power (Watts)
150 W
Manufacturer
Delta Electronics
No Load Power Consumption
150mW
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Box
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Part Status
Active
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Region Utilized
International
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12mm
Form
Desktop (Class I)
Cord Length
70.8" (1.80m)
Input Type
Cord (Sold Separately)
Input Connector
IEC 320-C6
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
6.30" L x 3.00" W x 1.01" H (160.0mm x 76.2mm x 25.6mm)
Voltage - Output
24V
Approval Agency
CB, CCC, CE, cULus, PSE, KC, TUV
Current - Output (Max)
6.25A