DRU-24V10AMN
DigiKey Part Number
1145-DRU-24V10AMN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRU-24V10AMN
Description
CLIQ M DC-UPS MODULE 24V/10A
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uninterruptible Power Supply (UPS) Standby (No Regulation) General Purpose, Industrial Control 240W 24V
Category
Form
Din Rail
Manufacturer
Delta Electronics
Power - Rated
240W
Series
Voltage - Output
24V
Packaging
Box
Approval Agency
CB, CE, cURus, EAC, TUV, UKCA
Part Status
Active
Size / Dimension
4.610" L x 1.500" W (117.09mm x 38.10mm)
Type
Standby (No Regulation)
Height
4.880" (123.95mm)
Voltage - Input
24V