A24-QUF-P4S is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Digi
In Stock: 3 095
Datasheet
RF ANTENNA Wire Element U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Connector Mount
Modems Routers & Gateways: What's the Difference?
A24-QUF-P4S
DigiKey Part Number
602-1464-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A24-QUF-P4S
Description
RF ANT 2.4GHZ WIRE ELEMENT U.FL
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Manufacturer
Digi
Antenna Type
Wire Element
Packaging
Bulk
Number of Bands
1
Part Status
Obsolete
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)