XB3-24Z8PT-J
DigiKey Part Number
602-2188-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XB3-24Z8PT-J
Description
RF TXRX MOD 802.15.4 TRC ANT TH
Detailed Description
802.15.4 Zigbee® Transceiver Module 2.4GHz Integrated, Trace Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
XB3-24Z8PT-J Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Antenna Type
Integrated, Trace
Voltage - Supply
2.1V ~ 3.6V
RF Family/Standard
Current - Receiving
15mA
Protocol
Current - Transmitting
40mA
Mounting Type
Through Hole
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C