74LVC1G32SE-7
DigiKey Part Number
74LVC1G32SE-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
74LVC1G32SE-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
74LVC1G32SE-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
74LVC1G32SE-7
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT353
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
OR Gate IC 1 Channel SOT-353
Category
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Mfr
Input Logic Level - Low
0.7V ~ 0.8V
Series
Input Logic Level - High
1.7V ~ 2V
Digi-Reel®
Max Propagation Delay @ V, Max CL
1.7ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Logic Type
1
Supplier Device Package
SOT-353
Number of Inputs
2
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V