AP7341-18FS4-7 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 2 049
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 3 568
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 614
In Stock: 977
Toshiba Semiconductor and Storage
Parametric Equivalent
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA X2-DFN1010-4
Diodes Low Dropout Regulators | Digi-Key Daily
LDO's | Datasheet Preview
AP7341-18FS4-7
DigiKey Part Number
AP7341-18FS4-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
AP7341-18FS4-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
AP7341-18FS4-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP7341-18FS4-7
Description
IC REG LINEAR 1.8V X2-DFN10104
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Output
Mfr
Current - Quiescent (Iq)
50 µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
75dB (1kHz)
Part Status
Active
Control Features
Enable
Output Configuration
Protection Features
Over Current
Output Type
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Number of Regulators
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Input (Max)
5.25V
Package / Case
4-XDFN Exposed Pad
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V