AP7343D-18FS4-7B
DigiKey Part Number
AP7343D-18FS4-7BDITR-ND - Tape & Reel (TR)
AP7343D-18FS4-7BDICT-ND - Cut Tape (CT)
AP7343D-18FS4-7BDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP7343D-18FS4-7B
Description
IC REG LINEAR 1.8V X2-DFN10104
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA X2-DFN1010-4
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AP7343D-18FS4-7B Models
Current - Quiescent (Iq)
60 µA
PSRR
75dB (1kHz)
Control Features
Enable
Output Configuration
Protection Features
Over Current
Output Type
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max)
5.25V
Package / Case
4-XDFN Exposed Pad
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V