B2100AF-13
DigiKey Part Number
B2100AF-13DITR-ND - Tape & Reel (TR)
B2100AF-13DICT-ND - Cut Tape (CT)
B2100AF-13DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B2100AF-13
Description
DIODE SCHOTTKY 100V 2A SMAF
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 100 V 2A Surface Mount SMAF
Category
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 100 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Technology
Supplier Device Package
SMAF
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io)
2A
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
790 mV @ 2 A