BZT52C27-7-F is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 9 248
Datasheet
Direct
Comchip Technology
Similar
Panjit International Inc.
Microchip Technology
Comchip Technology
onsemi
Nexperia USA Inc.
Zener Diode 27 V 500 mW ±7% Surface Mount SOD-123