BZT52C3V3SQ-7-F is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Good-Ark Semiconductor
In Stock: 5 471
Datasheet
Parametric Equivalent
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Zener Diode 3.3 V 200 mW ±6.06% Surface Mount SOD-323
SOD-323
BZT52C3V3SQ-7-F
DigiKey Part Number
31-BZT52C3V3SQ-7-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-BZT52C3V3SQ-7-FCT-ND - Cut Tape (CT)
31-BZT52C3V3SQ-7-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52C3V3SQ-7-F
Description
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Tolerance
±6.06%
Package / Case
Power - Max
200 mW
Supplier Device Package
SOD-323
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms
Base Product Number
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V