BZT52C9V1T-7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZT52C9V1T-7 |
Description | DIODE ZENER 9.1V 300MW SOD523 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 9.1 V 300 mW ±6% Surface Mount SOD-523 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -65°C ~ 150°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±6% | Supplier Device Package SOD-523 |
Power - Max 300 mW | Base Product Number |
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms |