DFLT12A-7
DigiKey Part Number
DFLT12ADITR-ND - Tape & Reel (TR)
DFLT12ADICT-ND - Cut Tape (CT)
DFLT12ADIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFLT12A-7
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC PWRDI 123
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.9V Clamp 11.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount PowerDI™ 123
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DFLT12A-7 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
225W
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Package / Case
POWERDI®123
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V