LXB0104QZMJ12-7
DigiKey Part Number
31-LXB0104QZMJ12-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-LXB0104QZMJ12-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-LXB0104QZMJ12-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LXB0104QZMJ12-7
Description
IC XLTR VL BIDIR U-QFN1720-12
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 4 Channel 110Mbps U-QFN1720-12 (Type CJ)
Category
Voltage - VCCB
1.65 V ~ 5.5 V
Manufacturer
Diodes Incorporated
Output Type
Push-Pull, Tri-State
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Data Rate
110Mbps
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Translator Type
Voltage Level
Grade
Automotive
Channel Type
Bidirectional
Qualification
AEC-Q100
Number of Circuits
1
Mounting Type
Surface Mount
Channels per Circuit
4
Package / Case
12-UFQFN
Voltage - VCCA
1.2 V ~ 3.6 V