MMBTH10-7-F
DigiKey Part Number
MMBTH10-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
MMBTH10-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
MMBTH10-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMBTH10-7-F
Description
RF TRANS NPN 25V 650MHZ SOT-23-3
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Transistor NPN 25V 50mA 650MHz 300mW Surface Mount SOT-23-3
Category
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
60 @ 4mA, 10V
Manufacturer
Diodes Incorporated
Current - Collector (Ic) (Max)
50mA
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Transistor Type
NPN
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
25V
Supplier Device Package
SOT-23-3
Frequency - Transition
650MHz
Base Product Number
Power - Max
300mW