PDS3200Q-13 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PDS3200Q-13 |
Description | DIODE SCHOTTKY 200V 3A POWERDI 5 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 200 V 3A Surface Mount PowerDI™ 5 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 200 V |
Mfr | Grade Automotive |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Qualification AEC-Q101 |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V | Supplier Device Package PowerDI™ 5 |
Current - Average Rectified (Io) 3A | Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 880 mV @ 6 A | Base Product Number |
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |