SBR10200CTL-13 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SBR10200CTL-13 |
Description | DIODE ARRAY SBR 200V 5A TO-252-3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode Array 1 Pair Common Cathode 200 V 5A Surface Mount TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SBR10200CTL-13 Models |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 940 mV @ 5 A |
Manufacturer Diodes Incorporated | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Series | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 200 V |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode | Package / Case TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63 |
Technology Super Barrier | Supplier Device Package TO-252-3 |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V | Base Product Number |
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 5A |