SMAJ85CA-13-F
DigiKey Part Number
SMAJ85CA-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ85CA-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ85CA-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ85CA-13-F
Description
TVS DIODE 85VWM 137VC SMA
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
137V Clamp 2.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
EDA/CAD Models
SMAJ85CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
85V
Voltage - Breakdown (Min)
94.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
137V