ZXTN25100DGTA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ZXTN25100DGTA |
Description | TRANS NPN 100V 3A SOT-223-3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Bipolar (BJT) Transistor NPN 100 V 3 A 175MHz 3 W Surface Mount SOT-223-3 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ZXTN25100DGTA Models |
Category | DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 300 @ 10mA, 2V |
Mfr | Power - Max 3 W |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Transition 175MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Transistor Type | Mounting Type Surface Mount |
Current - Collector (Ic) (Max) 3 A | Package / Case TO-261-4, TO-261AA |
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 100 V | Supplier Device Package SOT-223-3 |
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 500mV @ 600mA, 3A | Base Product Number |