EA EDIPTFT43-ATP
DigiKey Part Number
1481-1124-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EA EDIPTFT43-ATP
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I2C, RS-232, SPI 4.3" (109.22mm) 480 x 272
Category
Diagonal Screen Size
4.3" (109.22mm)
Viewing Area
98.70mm W x 57.50mm H