800AC1BLKCAP
DigiKey Part Number
800AC1BLKCAP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
800AC1BLKCAP
Description
CAP PUSHBUTTON ROUND BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Round Pushbutton Switch Cap Black Snap Fit
Category
Color
Black
Manufacturer
E-Switch
Illumination
Non-Illuminated
Series
For Use With/Related Products
800A Series
Packaging
Bulk
Mounting Type
Snap Fit
Part Status
Active
Size
4.00mm Dia x 4.03mm H