FAZ-C20/1-NA-L-SP
DigiKey Part Number
5730-FAZ-C20/1-NA-L-SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FAZ-C20/1-NA-L-SP
Description
FAZ-NA UL 489 MCB 240VAC 1P 20A
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 20A 277 V AC 48 V DC Lever DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
20A
Voltage Rating - AC
277 V
Series
Voltage Rating - DC
48 V