5-0SMDJ51CA
DigiKey Part Number
283-5-0SMDJ51CATR-ND - Tape & Reel (TR)
283-5-0SMDJ51CACT-ND - Cut Tape (CT)
283-5-0SMDJ51CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5-0SMDJ51CA
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82.4V Clamp 60.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
82.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
60.7A
Series
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
51V
Voltage - Breakdown (Min)
56.7V