ACE1V2012-222-R
DigiKey Part Number
283-ACE1V2012-222-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-ACE1V2012-222-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-ACE1V2012-222-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACE1V2012-222-R
Description
CMC 150MA 2LN 2.2KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 2.2 kOhms @ 100 MHz 150mA DCR 2Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
2Ohm
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.055" (1.40mm)
Impedance @ Frequency
2.2 kOhms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
150mA