HPAL1V1040-R30-R
DigiKey Part Number
283-HPAL1V1040-R30-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-HPAL1V1040-R30-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-HPAL1V1040-R30-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPAL1V1040-R30-R
Description
FIXED IND 300NH 35A 1.1 MOHM SMD
Detailed Description
300 nH Shielded Molded Inductor 35 A 1.1mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
45A
DC Resistance (DCR)
1.1mOhm Max
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
96MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)