VPH2-1600-R
VPH2-1600-R
VPH2-1600-R
DigiKey Part Number
283-3671-2-ND - Tape & Reel (TR)
283-3671-1-ND - Cut Tape (CT)
283-3671-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VPH2-1600-R
Description
XFMR 160UH SMD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
For SMPS Transformer Isolation Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VPH2-1600-R Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Mounting Type
Surface Mount
Series
Size / Dimension
0.642" L x 0.661" W (16.30mm x 16.80mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.307" (7.80mm)