NPOE-30W-1G
DigiKey Part Number
TL1926-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NPOE-30W-1G
Description
GIGABIT POE+ MIDSPAN ACTIVE INJE
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Power Over Ethernet (POE) 1 Port Midspan Injector 10/100/1000 Mbps Data Rate
Category
Data Rate
10/100/1000 Mbps
Manufacturer
Eaton Tripp Lite
Features
OCP, SCP
Packaging
Bulk
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Part Status
Active
Mounting Type
Desktop
Type
Midspan Injector
Size / Dimension
5.40" L x 2.60" W x 1.40" H (137.2mm x 66.0mm x 35.6mm)
Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Note
AC Power Cord Included
Number of Ports
1
Input Connector
IEC 320-C14 (Power), RJ45 (Data)
Power (Watts) - Per Port
30W