M52173/24VDC
DigiKey Part Number
4307-M52173/24VDC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M52173/24VDC
Description
MAGNET 1.181"D X 0.945"THICK CYL
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Magnet 1.181" Dia x 0.945" H (30.00mm x 24.00mm)
Category
Shape
Cylindrical
Manufacturer
Eclipse Magnetics Ltd
Finish
Nickel (Ni)
Packaging
Box
Size
1.181" Dia x 0.945" H (30.00mm x 24.00mm)