ECS-2520MVQ-1250-BN-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-2520MVQ-1250-BN-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-2520MVQ-1250-BN-CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-2520MVQ-1250-BN-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-2520MVQ-1250-BN-TR
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.6V ~ 3.6V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ECS-2520MVQ-1250-BN-TR Models
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
20mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Output
HCMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
10µA
Voltage - Supply
1.6V ~ 3.6V