ECS-2532HS-250-3-G
DigiKey Part Number
XC1867TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC1867CT-ND - Cut Tape (CT)
XC1867DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-2532HS-250-3-G
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-2532HS-250-3-G Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
10mA
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)