ECS-260-10-37-RWM-TR
DigiKey Part Number
XC2120TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2120CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2120DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-260-10-37-RWM-TR
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz ±15ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-260-10-37-RWM-TR Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
26 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)